Tu znajdziesz opisy, analizy oraz aktualne badania pedagogiczno-religijne oraz filozoficzno-edukacyjne. Będą to najczęściej alternatywne modele tworzenia rzeczywistości szkolnej (edukacyjnej), gdzie promowana jest powolna i pogłębiona nauka, wewnętrzna równowaga i spokój oraz szeroko rozumiany rozwój psycho-duchowy. Zapraszam do lektury

Tutoring w edukacji wczesnoszkolnej

with Brak komentarzy

Narzędzia tutorskie w rozpoznawaniu zdolności oraz trudności dziecka. Agenda: Założenia teoretyczne tutoringu; Wskazanie strategii, metod i narzędzi tutoringu edukacyjnego; Narzędzia tutorskie w rozpoznawaniu zdolności oraz trudności dziecka; Wnioski dla praktyki edukacyjnej

Szkolenie tutorskie?

with Brak komentarzy

Zastanawiam się nad wyborem kolejnego etapu w szkoleniu z zakresu tutoringu akredytowanego oraz akademickiego. Jakie kryteria powinienem wziąć pod uwagę i co ostatecznie powinno być decydujące? Czy decydować ma miejsce, czy problematyka… Hmm…

Tutoring w edukacji aksjologicznej

with Brak komentarzy

Tekst dotyczy praktyki edukacyjnej, w tym edukacji filozoficznej i etycznej odwołującej się do strategii i narzędzia pracy tutorskiej. Autor wskazuje na możliwość zastosowania metody tutoringu na dwóch niezależnych poziomach w edukacji. Na poziomie strategii i programu rozwojowego lub też na poziomie metodyki….

Czy potrzebujemy edukacji religijnej?

with Brak komentarzy

Tytułowe pytanie wchodzi w zakres współczesnych analiz pedagogiki religii. Jest to interdyscyplinarna dziedzina z pogranicza teologii, religioznawstwa, filozofii religii oraz nauk o edukacji. Na spotkaniu postaramy się zrozumieć możliwe odpowiedzi oraz ich kontekst uzasadnień…

Trzy tradycje pedagogiki religii

with Brak komentarzy

Tekst obejmuje analizę tendencji, dynamiki oraz zakresów badawczych w polskiej pedagogice religii. To krytyczne badanie założeń ontologicznych, epistemicznych oraz dydaktycznych subdyscypliny naukowej z pogranicza teologii i pedagogiki. Jest tu mowa o trzech dominujących nurtach…

Interreligijność i interkulturowość

with Brak komentarzy

Głównym celem tekstu jest wskazanie, na ile postulaty badań interreligijnych oraz interkulturowych mogą stać się inspiracją dla polskich badań pedagogiczno-religijnych. Powyższa analiza umożliwia postawienie na nowo pytań o kształt, miejsce i rolę edukacji religijnej w zakresie edukacji ogólnej.

„Przekaz, translacja i zdrada”

with Brak komentarzy

Tekst jest wprowadzeniem i zachętą dla czytelnika do lektury dziesiątego numeru czasopisma „Karto-Teka Gdańska”. Redaktorzy wskazują na szeroki kontekst naukowego ulokowania artykułów, które oscylują przede wszystkim wokół aktualnych i palących pytań: O kształt chrześcijaństwa w Polsce.

Karto-Teka Gdańska 1/10, 2022

with Brak komentarzy

Zapraszam do lektury nowego numeru czasopisma „Karto-Teka Gdańska” 1/10, 2022. Teksty powstały wokół jesiennego cyklu wykładów i spotkań PTFT, pt. Spór o kształt chrześcijaństwa w Polsce. Autorami są m.in. Józef Majewski, Krzysztof Mech, Hieronim Chojnacki, Justyna Melonowska, i in.

Antropocen w pedagogice religii?

with Brak komentarzy

Wykład dotyczył obecności problematyki związanej z kategorią „Antropocenu” w zakresie badań pedagogiczno-religijnych. Tekst szczegółowo wskazujący na nie/obecność powyższej problematyki na gruncie polskiej pedagogice religii ukaże się w roku 2023.

Tutoring 2023

with Brak komentarzy

Poniżej znajdziesz ofertę współpracy „jeden na jeden”. Potrzebujesz spersonalizowanych rozwiązań edukacyjnych dostosowanych tylko do Twoich potrzeb. Mam szeroką ofertę możliwej pracy: znajdziesz tu trzy opcje konsultacji indywidualnych. Sprawdź i napisz do mnie. Zapraszam.

Tutoring szkolny

with Brak komentarzy

Prezentacja w ramach konferencji naukowej APSL dotyczyła: Założeń teoretycznych tutoringu szkolnego; Strategii, metod i narzędzi tutoringu szkolnego; Tutoringu jako elementu edukacji holistycznej; Tutoringu jako strategii indywidualizacji i personalizacji edukacji XXI wieku.

W stronę inkluzji edukacyjnej

with Brak komentarzy

Jest to tekst opublikowany w czasopiśmie Niepełnosprawność i Rehabilitacja, problematyzujący pytanie: Czy na gruncie badań pedagogiczno-religijnych są obecne postulaty i rozstrzygnięcia odpowiadające na wyzwania dotyczące procesów inkluzji społeczno-kulturowo-religijnych?

Nowy cykl PTFT

with Brak komentarzy

W październiku 2022 rozpoczynamy cykl jesienny PTFT, będzie on zatytułowany: „Edukacja wobec (nie)oczywistych wyzwań współczesności”. Oto zaproszeni Goście: dr Małgorzata Obrycka; dr Maksymilian Chutorański; dr Monika Humeniuk; prof. Lech Witkowski; dr Szymon Dąbrowski.

Zjazd Pedagogiczny 2022

with Brak komentarzy

Referat dotyczył badań interreligijnych i interkulturowych na gruncie pedagogiki religii jako dyscypliny naukowej, która w polskiej literaturze przedmiotu uprawiana jest przynajmniej w trzech niezależnych nurtach (Dąbrowski 2021; Michalski 2020; Marek 2020; Milerski 2011; Rogowski 2011).

Karto-Teka 10/2022

with Brak komentarzy

Trwają prace nad kolejnym nr czasopisma „Karto-Teka Gdańska” na rok 2022. Jest to numer poświęcony kwestii sporu o kształt chrześcijaństwa w Polsce. Głosy w dyskusji zabrali teologowie, filozofowie, jak również pedagodzy zajmujący się powyższą problematyką.

Spis treści

with Brak komentarzy

Spis treści obejmuje: wprowadzenie do książki, prezentację trzech faz sporu Józef Tischnera z przedstawicielami polskiego tomizmu, oraz rozdział finalny, współczesną analizę powyższego sporu na gruncie problematyki pedagogicznoreligijnej z uwzględnieniem tendencji obecnych w pedagogice krytycznej…

1 2 3 4 8

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress