Tu znajdziesz opisy, analizy oraz aktualne badania pedagogiczno-religijne oraz filozoficzno-edukacyjne. Będą to najczęściej alternatywne modele tworzenia rzeczywistości szkolnej (edukacyjnej), gdzie promowana jest powolna i pogłębiona nauka, wewnętrzna równowaga i spokój oraz szeroko rozumiany rozwój psycho-duchowy. Zapraszam do lektury

Interreligijność i interkulturowość

with Brak komentarzy

Głównym celem tekstu jest wskazanie, na ile postulaty badań interreligijnych oraz interkulturowych mogą stać się inspiracją dla polskich badań pedagogiczno-religijnych. Powyższa analiza umożliwia postawienie na nowo pytań o kształt, miejsce i rolę edukacji religijnej w zakresie edukacji ogólnej.

„Przekaz, translacja i zdrada”

with Brak komentarzy

Tekst jest wprowadzeniem i zachętą dla czytelnika do lektury dziesiątego numeru czasopisma „Karto-Teka Gdańska”. Redaktorzy wskazują na szeroki kontekst naukowego ulokowania artykułów, które oscylują przede wszystkim wokół aktualnych i palących pytań: O kształt chrześcijaństwa w Polsce.

Karto-Teka Gdańska 1/10, 2022

with Brak komentarzy

Zapraszam do lektury nowego numeru czasopisma „Karto-Teka Gdańska” 1/10, 2022. Teksty powstały wokół jesiennego cyklu wykładów i spotkań PTFT, pt. Spór o kształt chrześcijaństwa w Polsce. Autorami są m.in. Józef Majewski, Krzysztof Mech, Hieronim Chojnacki, Justyna Melonowska, i in.

Antropocen w pedagogice religii?

with Brak komentarzy

Wykład dotyczył obecności problematyki związanej z kategorią „Antropocenu” w zakresie badań pedagogiczno-religijnych. Tekst szczegółowo wskazujący na nie/obecność powyższej problematyki na gruncie polskiej pedagogice religii ukaże się w roku 2023.

Tutoring szkolny

with Brak komentarzy

Prezentacja w ramach konferencji naukowej APSL dotyczyła: Założeń teoretycznych tutoringu szkolnego; Strategii, metod i narzędzi tutoringu szkolnego; Tutoringu jako elementu edukacji holistycznej; Tutoringu jako strategii indywidualizacji i personalizacji edukacji XXI wieku.

W stronę inkluzji edukacyjnej

with Brak komentarzy

Jest to tekst opublikowany w czasopiśmie Niepełnosprawność i Rehabilitacja, problematyzujący pytanie: Czy na gruncie badań pedagogiczno-religijnych są obecne postulaty i rozstrzygnięcia odpowiadające na wyzwania dotyczące procesów inkluzji społeczno-kulturowo-religijnych?

Nowy cykl PTFT

with Brak komentarzy

W październiku 2022 rozpoczynamy cykl jesienny PTFT, będzie on zatytułowany: „Edukacja wobec (nie)oczywistych wyzwań współczesności”. Oto zaproszeni Goście: dr Małgorzata Obrycka; dr Maksymilian Chutorański; dr Monika Humeniuk; prof. Lech Witkowski; dr Szymon Dąbrowski.

Zjazd Pedagogiczny 2022

with Brak komentarzy

Referat dotyczył badań interreligijnych i interkulturowych na gruncie pedagogiki religii jako dyscypliny naukowej, która w polskiej literaturze przedmiotu uprawiana jest przynajmniej w trzech niezależnych nurtach (Dąbrowski 2021; Michalski 2020; Marek 2020; Milerski 2011; Rogowski 2011).

Karto-Teka 10/2022

with Brak komentarzy

Trwają prace nad kolejnym nr czasopisma „Karto-Teka Gdańska” na rok 2022. Jest to numer poświęcony kwestii sporu o kształt chrześcijaństwa w Polsce. Głosy w dyskusji zabrali teologowie, filozofowie, jak również pedagodzy zajmujący się powyższą problematyką.

Spis treści

with Brak komentarzy

Spis treści obejmuje: wprowadzenie do książki, prezentację trzech faz sporu Józef Tischnera z przedstawicielami polskiego tomizmu, oraz rozdział finalny, współczesną analizę powyższego sporu na gruncie problematyki pedagogicznoreligijnej z uwzględnieniem tendencji obecnych w pedagogice krytycznej…

Recenzja 2

with Brak komentarzy

Nowym ujęciem problemu jest zatem sam pomysł powrotu do tekstów Tischnera i innych intelektualistów sprzed kilkudziesięciu lat i wykorzystania ich do naświetlenie jednego z kluczowych zagadnień dzisiejszej edukacji religijnej, a także zorientowanie namysłu nad tą edukacją…

Recenzja 1

with Brak komentarzy

Autor stawia pytanie o implikacje sporu między Tischnerem a tomistami w dziedzinie pedagogiki religii. W gruncie rzeczy jednak lokuje swoje stanowisko po stronie Tischnera i pyta o konsekwencje zbudowania koncepcji edukacji religijnej na fundamencie przyjmowanych przez Tischnera…

Nowa książka

with Brak komentarzy

Przedmiotem niniejszej książki jest spór Józefa Tischnera z przedstawicielami polskiego tomizmu oraz możliwość jego aplikacji na grunt badań pedagogicznoreligijnych, a szczególnie próba odpowiedzi na wyzwania, jakie stoją dziś przed szkolną edukacją religijną w społeczeństwie polskim.

Mentoring 2022

with Brak komentarzy

Poniżej znajduje się oferta pracy mentorskiej na rok 2022. To spersonalizowane narzędzia edukacyjne dostosowane do Twoich zasobów i potrzeb. Posiadam szeroką ofertę możliwej pracy: poniżej znajdziesz szczegółowy opis pracy, narzędzi i wsparcia mentorskiego. Jeśli masz jeszcze pytania napisz do mnie.

Tutoring 2022

with Brak komentarzy

Znajdziesz tu ofertę współpracy na rok 2022. To spersonalizowane rozwiązania edukacyjne dostosowane do Twoich zasobów i potrzeb. Posiadam szeroką ofertę możliwej pracy: poniżej znajdziesz szczegółowy opis pracy i procesu tutorskiego. Jeśli masz jeszcze pytania napisz do mnie. Do zobaczenia.

Konsultacje 2022

with Brak komentarzy

Cześć. Poniżej znajdziesz ofertę współpracy „jeden na jeden”. Potrzebujesz spersonalizowanych rozwiązań edukacyjnych dostosowanych tylko do Twoich potrzeb. Mam szeroką ofertę możliwej pracy: znajdziesz tu trzy opcje konsultacji indywidualnych. Sprawdź i napisz do mnie. Zapraszam.

1 2 3 4 7

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress